V Zdravstvenem domu Murska Sobota organiziramo cepljenje proti COVID-19 brez naročanja:

PETEK, 18.6.2021: od 15.00 do 18.00 ure

PONEDELJEK, 21.6.2021: od 15.00 do 18.00 ure

PONEDELJEK, 28.6.2021: od 15.00 do 18.00 ure

PETEK, 2.7.2021: od 15.00 do 18.00 ure

Cepimo s cepivom AstraZeneca (Vaxzevria) v Ambulanti za cepljenje ZD MS (vhod je z dvoriščne strani, mimo laboratorija). S seboj prinesite kartico zdravstvenega zavarovanja.

Cepivo AstraZeneca je registrirano za uporabo pri odraslih, starih 18 let in več.

Priporočen presledek med odmerkoma pri cepivu AstraZeneca (Vaxzevria) se zaradi boljše učinkovitosti priporoča čez 12 tednov (cepljenje z 2. odmerkom Vaxzevria se lahko v skladu s SmPC opravi tudi prej, 4 -12 tednov po 1. odmerku).

Cepljenje oseb, ki so prebolele COVID-19, se lahko opravi takoj, ko mine obdobje izolacije. Ker so osebe še nekaj mesecev po preboleli bolezni zaščitene, se cepljenje lahko varno odloži do 6 mesecev od začetka bolezni. Dosedanji podatki kažejo, da za zaščito oseb, ki so v zadnjih 8 mesecih dokazano prebolele COVID-19 (izvid o pozitivnem PCR testu ali potrdilo zdravnika o prebolelem covid-19#), zadostuje en odmerek cepiva proti COVID-19 (če oseba želi, lahko prejme tudi polno cepljenje v skladu s SmPC). V takih primerih prebolevnik velja za zaščitenega takoj po cepljenju.

Če je minilo več kot 8 mesecev od začetka bolezni in prebolevnik še ni bil cepljen, prejme polno cepljenje.

Imunsko oslabljene osebe&, ki so prebolele COVID-19, prejmejo polno cepljenje.

Osebe, ki so dokazano zbolele za COVID-19 po cepljenju s prvim odmerkom, naj prejmejo drugi odmerek cepiva istega proizvajalca do 6 mesecev po začetku bolezni.

Vabljeni!

Edith Žižek Sapač, dr.med.spec.
direktorica