Zdravstveni dom Murska Sobota izvaja projekt: Nadgradnja in razvoj preventivnih programov ter njihovo izvajanje v primarnem zdravstvenem varstvu in lokalnih skupnostih.
eu projekt

Naslov: Grajska ulica 24, 9000 Murska Sobota
Telefon: 030 641 514, (02) 534 13 94
E-pošta:  ckz@zd-ms.si

Vodja CKZ:
Sandra Gaber Flegar
, dipl. m. s., mag. zdr. nege, E: sandra.gaber-flegar@zd-ms.si

Preventivno zdravstveno varstvo otrok in mladostnikov - IZVAJALCI PROGRAMA VZGOJA ZA ZDRAVJE OTROK IN MLADOSTNIKOV

Preventivno zdravstveno varstvo odraslih - IZVAJALCI PROGRAMA ZA KREPITEV ZDRAVJA

DELOVNI ČAS

INDIVIDUALNO SVETOVANJE ZA OPUŠČANJE TVEGANEGA/ŠKODLJIVEGA PITJA ALKOHOLA

ZVIŠAN KRVNI TLAK

S SLADKORNO BOLEZNIJO SKOZI ŽIVLJENJE *

Operacija: NADGRADNJA IN RAZVOJ PREVENTIVNIH PROGRAMOV TER NJIHOVO IZVAJANJE V PRIMARNEM ZDRAVSTVENEM VARSTVU IN LOKALNIH SKUPNOSTIH

Cilj: Preprečevanje zdrsa v revščino oziroma socialno izključenost in zmanjševanje neenakosti v zdravju.

"Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada".

ZVIŠANE MAŠČOBE V KRVI

Kontakt:

030 641 514 ali

ZVIŠAN KRVNI SLADKOR

SLADKORNA BOLEZEN TIPA 2

TESTIRANJE TELESNE PRIPRAVLJENOSTI ZA STAREJŠE

Pri z zvezdico (*) označenih delavnicah je NAPOTITEV OBVEZNA S STRANI IZBRANEGA OSEBNEGA ZDRAVNIKA ali DIPLOMIRANE MEDICINSKE SESTRE V AMBULANTI DRUŽINSKE MEDICINE

oz. PSIHIATRA (slednji lahko napoti v delavnice iz sklopa Svetovalnice za duševno zdravje).

TEMELJNE OBRAVNAVE ZA KREPITEV ZDRAVJA

ZVIŠAN KRVNI SLADKOR

SLADKORNA BOLEZEN TIPA 2

TESTIRANJE TELESNE PRIPRAVLJENOSTI ZA STAREJŠE

Obveščamo vas, da bomo imeli v četrtek 8. 3. 2018 ob Svetovnem dnevu ledvic dve informacijski točki, kjer bo na razpolago meritev krvnega tlaka in informiranje o bolezni ledvic. Prav tako bomo omogočili brezplačno testiranje na prisotnost beljakovin v urinu.

V letu 2018 organiziramo brezplačno delavnico »PREIZKUS HOJE na 2 km«.

Preizkus hoje na 2 km nam omogoča določitev aerobne sposobnosti (učinkovitost obtočil in dihal) ter promocijo hoje in telesne dejavnosti za zdravje. Gre za enostaven, natančen, ponovljiv ter poceni test. Namenjen je odraslim od 20 do 65 let, telesno nedejavnim in zmerno telesno dejavnim ter odraslim z zdravo ali prekomerno telesno maso in debelostjo.

Vljudno vabljeni.

Predhodna prijava ni potrebna.